فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی چیست؟

دانشی است کهن با بیش از ۳ هزار سال پیشینه که به ما هماهنگ بودن با طبیعت را می آموزد. ما می توانیم به کمک آن با انرژی های هستی هم سو شده و در راستای انرژی های مثبت قرار گیریم. این دانش راه ما را برای کسب ثروت، عشق، ایجاد روابط خانوادگی بهتر، علم و دانش، ارتقا شغلی، شهرت و اعتبار ایجاد روابط بهتر با فرزندان، سلامتی و تندرستی هموار میکند.

فنگ شویی به راحتی میتواند روی تمام زوایای زندگی ما به آرامی تاثیر بگذارد. روی ثروت ما، روابط عاشقانه ما، حتی میتواند به راحتی شانس ما را افزایش دهد. به طرز زندگی افراد خوش شانسی که در اطرافتان میشناسید دقت کنید. به عناصر وجودی شان، آب، آتش، خاک، چوب، فلز توجه کنید.

در محیط کارتان به افراد موفق نگاه کنید و ارتباط عنصر وجودی آنها را با افراد بالا دست بسنجید، آنگاه به راحتی خواهید دید که رد پایی از این دانش در این رابطه نمایان است. فردی با عنصر آتش رابطه بسیار گرم و آرامی با فرد عنصر چوب دارد رابطه ای صلح آمیز و بی دردسر. اما همین فرد در کنار عنصر فلز دچار تنش و درد سر است.

همین رابطه در خانواده ما نیز شکل میگیرد، رابطه ما با فرزندانمان همسرمان و پدر و مادرمان کاملا قابل توضیح و بررسی است. چرا ما با یکی از فرزندانمان همیشه به صلح و سازش هستیم اما با فرزندی دیگر همیشه در چالش.

بیشتر بخوانیم : روزهای شانس هفته

فنگ شویی دانشی است باستانی که طراحی و دکوراسیون منزل و محل کار را به ما می آموزد و برای ما برکت و شانس بیشتری به ارمغان می آورد. لین دانش به ما هنر چیدمان صحیح را نشان میدهد و به ما کمک میکند که همراه و هم جهت با انرژی های کیهان و هستی پیش برویم. فنگ شویی راهی برای افزایش برکت و شانس و اقبال در زندگی ماست. ارتباط ما با اطرافیانمان را در بر میگیرد. هر یک از ما بر اساس سال تولد یک عنصر و یک ویژگی خاص داریم که در این دانش تعریف می شود.

فنگ شویی ارتباط ما با ستاره ها و سیارات است و میتواند بیماری های ما را نشان دهد و سلامتی را رقم زند. در تمام ارکان زندگی وجود دارد و یک جهان بینی است. یک حضور انرژی و یک جریان انرژی از جهان هستی است که به سوی ما سرازیر می شود. شما می توانید از کیهان این آبشار نور را دریافت کنید.

ارتباط فنگ شویی و هنر

فنگ شوی یک هنر و دانش باستانی است که بیش از ۳ هزار سال پیش در چین رسمیت یافت. در ترجمه فنگ به معنای “باد” و “شویی” به معنای “آب” است. در فرهنگ چینی، باد و آب با سلامتی همراه است. بنابراین فنگ شویی خوب به معنی سلامتی در تمام ارکان زندگی از جمله ثروت، برکت، دانش، عشق، خانواده، شهرت، سفر، کار و خلاقیت است.

برخی از شاخه های فنگ شویی قدمتی چند هزار ساله دارند که شامل شاخه های مختلف از جمله فیزیک، فلسفه، نجوم و اخترشناسی است که از دیدگاه تائوئیسم ناشی می شوند باعث درک بهتری از طبیعت است که اشاره دارد به این که جهان زنده است و از انرژی چی سرشار است.

گاهی اوقات تصور می شود که فنگ شوی فقط هنر قرار دادن اشیا در جای صحیح خود است. فهمیدن چگونگی قرارگیری اشیاء در یک فضا بر زندگی شما در زمینه های مختلف تأثیر می گذارد. فنگ شویی دانشی است که به شما می آموزد چگونه در هر مکان معین با انرژیها ارتباط برقرار کنید.

هدف فنگ شویی تضمین سلامت زندگی برای افراد ساکن یک فضا است. اگر چه برخی از آن به عنوان شبه علم یاد میکنند اما فنگ شویی در زیبایی شناسی، طراحی داخلی، چیدمان، معماری فضاهای زندگی و کاری چه در فرهنگ بومی، چه در شرق و غرب جایگاه خود را به خوبی حفظ کرده است.

جایگاه دانش فنگ شوی در تجارت جهانی

دیده شده است که شرکتهای معروف و رهبران تجاری جهان از این علم به عنوان ابزاری برای افزایش پتانسیل های تجاری و حفاظت از سرمایه های خود استفاده کرده اند. شرکت کوکا کولا برای احداث دفتر مرکزی خود در آتلانتا از فنگ شویی استفاده کرد تا تولید خود را بالا ببرد.

صاحب دیزنی لند، در هونگ کنگ، در سال ۲۰۰۵ یک استاد فنگ شویی استخدام کرد تا از میزان موففیت پارک خود اطمینان حاصل کند. در این سال ۱۲ درجه در ورودی دیزنی لند تغییر یافت. بیل گیتس صاحب ماکرو سافت از دانش فنگ شوبی بهرمند است.

 

شرکت مک دونالد زمانی که اقدام به تعویض مبلمان خود کرد با متخصصین فنگ شویی برای معروفیت بیشتر مشورت کرد. استفاده از صندلی های زرد، قرمز و گیاهان از ایده های فنگ شویی بود.

یکی از معروف ترین نقل قول ها توسط سرمایه گذار معروف، دونالد ترامپ، در دنیای تجارت، نه سیاست، این است که گفته اند : “نیازی نیست به فنگ شوبی اعتماد و اعتقاد داشته باشید تا این دانش برایتان کار کند، من فقط این را میدانم که این فنگ شویی برای من پول و ثروت فراوانی آورده است.”

ظاهرا ایشان زمانی به این علم علاقه مند شدند که یک قرارداد بزرگ تجاری را تنها به دلیل اینکه مشتری از فنگ شویی ساختمان مورد معامله خوششان نیامده بود از دست دادند.

استاد اعظم ابراهیمی