چه زمانی سفره هفت سین را بچینیم؟

جشن سوری سنت دیرینه ایرانیان باستان
2020/03/13
spring
استقبال از بهار با فنگ شویی
2020/03/16

چه زمانی سفره هفت سین را بچینیم؟

بهترین زمان برای چیدن سفره هفت سین یک روز قبل از چهارشنبه سوری است یعنی آخرین دوشنبه سال پس از پالایش و نظافت و رفع انباشتگی منزل ، زمانی که تمام خانه را از گرد و غبار پاک کرده اید میتوانید طبق روشی که در این مقاله آمده است هفت سین را بچینید. حتما قبل از چیدن سفره صدقه یا شکرانه بدهید. زودتر از این هم نیازی نیست سفره را بچینید یک روز بعد از سیزده بدر یعنی چهاردهم فروردین هم سفره را جمع کنید.

مراسم کوزه شکستن قبل از سال نو

در ایران باستان چند روز قبل از نوروز بر بالای بام ها میرفتند و کوزه های کهنه و چرکین را، که یک سال غم و اندوه و مریضی آنها را به همراه داشته، از بالای بام به پایین پرتاب می کردند و با این آیین بیماری را از خانه و زندگی خود دور میکردند. سپس کوزه های نو را که انرژی سال خوب را به همراه داشت به خانه می بردند و معتقد بودند با این کار سلامتی را به خانه خود دعوت می کنند و این کار برایشان شگون داشت. در فنگ شویی هم معتقد هستند هر چیز کهنه و فرسوده که نماد بیماری، غم و اندوه است دور ریخته شود.

مراسم سال نو در ایران باستان

در ایران باستان رسم بر این بود که در آخرین روز سال یا در سپیده دم اولین روز بهار در آب کاریزها و آبگیرها یا رودخانه ها غوطه ور می شدند و خود را از آلودگی یک سال پر هیاهو پاک می کردند. یا زمانی که همدیگر را میدیدند به هم آب می پاشیدند. مراسم آب پاشیدن به یکدیگر هنگام تحویل سال نو به نیت سالی پر برکت بوده است. آب مظهر روشنایی و پاکی و یکرنگی است و با این کار برای هم نور و روشنی آرزو میکردند. در واقع به هم آب پاشیدن از مراسم اولین روز سال نو در آداب و سنن ایرانیان باستان جای گرفته است.

امید است با آمدن بهاری نو و سرسبز عشق و شادی به خانه های شما وارد شود و در کنار دانش فنگ شویی بتوانید روزها زندگی خود را با یک چیدمان برتر مدیریت کنید. نوروز ۹۹ مبارک و پر از نور عشق برایتان.

استاد اعظم ابراهیمی
بانوی فنگ شویی ایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.