فنگ شویی ۲۰۲۰ آنچه که در باره سال ۲۰۲۰ باید بدانید

در این مقاله سعی شده به مواردی بپردازیم که میتواند در زندگی شما دوستان تآثیر گذار باشد تا با استفاده از این راهکارهای آسان به زندگی سهل تری با آرامش کامل دست یابید.

دایره البروج چینی چیست؟

دایره البروج چینی از ۱۲ نماد حیوانی تشکیل شده است؛ که از موش شروع شده و به خوک ختم میشود. در این دایره البروج هر سال مربوط به یک حیوان است.

این حیوانات چگونه وارد می شوند

در رابطه با ترتیب آمدن حیوانات داستان ها و افسانه های فراوانی نقل شده است که از صحت و سقم آنها اطلاعات دقیقی در دست نیست و نظریه های متفاوتی رایج است که برگرفته از باورهای عموم مردم چین است. یکی از معروفترین نقل قول ها می گوید:
بودا که در پی ایجاد صلح، آرامش شادی و سلامتی برای بشریت بود از ظلم و ستم مردم به تنگ می آید و از حیوانات جنگل تقاضای کمک می کند تا به داد مردم برسند و به آنها کمک کنند. از بین تمام حیواناتی که بودا فرا می خواند فقط ۱۲ حیوان لبیک می گویند و نزد بودا می آیند که ترتیب این حیوانات از این قرار است:
موش، گاو، ببر، خرگوش، اژدها، مار، اسب، بز، میمون، خروس، سگ، خوک.

نقل قول دیگری که مستند تاریخی ندارد از داستانهای محلی چینی آمده که می گویند؛ امپراطور وقت مسابقه ای برای انتخاب جایگاه حیوانات، در دایره البروج چینی برگزار میکند و از تمام حیوانات می خواهد که در این مسابقه شرکت کنند از میان تمام حیوانات فقط ۱۲ حیوان به این مسابقه می آیند. موش که زیرک و باهوش بود برای شرکت در این مسابقه آماده می شود و از گاو می خواهد که او را تا آن طرف رودخانه روی دوش خود حمل کند. گاو هم که ساده بود و حرف شنوی داشت قبول کرد. موش بر پشت گاو سوار شد اما کمی قبل از انتهای مسیر، به درون رودخانه پرید و پیش از همه به خط پایان رسید. به این صورت، موش به عنوان اولین نماد حیوانی دایره البروج چینی انتخاب شد که نماد باروری و وفور است.

هر نماد حیوانی و عناصر وابسته به آن

هر نماد حیوانی به ۵ عنصر آب، چوب، آتش، خاک و فلز وابسته است و در چرخه ۶۰ ساله، از یکی از این عناصر می گذرد. چرخه ۶۰ ساله فعلی، در سال ۱۹۸۴ با سال موش در عنصر چوب آغاز شده و در سال ۲۰۴۳ با سال خوک در عنصر آب به پایان خواهد رسید. سال ۲۰۲۰ سال موشِ فلزی است. عنصر فلز در فرهنگ چینی، نماد طول عمر، ثبات و آسایشِ زندگی است.

آغاز سال نو چینی- ۵ بهمن ۱۳۹۸ شمسی- ۲۵ ژانویه ۲۰۲۰ میلادی

نسخه‌های گوناگونی از تقویم چینی هزاران سال مورد استفاده قرار گرفته‌ است. تقویم چینی هنوز هم برای تعیین تعطیلات سنتی چین به کار می‌رود، ولی برای کسب وکار و امور روزمره تقویم معمول گریگوری (تقویم میلادی که در بیشتر نقاط دیگر دنیا معمول است) مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تقویم چینی توسط بسیاری از سلسله های چین باستان بسط و توسعه یافته است ولی تقویم فعلی در سال ۱۰۴ قبل از میلاد در زمان امپراطوری وئو Wu از سلسلۀ هان Han تنظیم و تهیه گردید. این تقویم، تقویم تای چو Taichu نامیده شد و همان تقویم چینی است که امروزه از آن استفاده می‌شود.

آغاز سال نو چینی در فاصله بین ۲۱ ژانویه و ۲۱ فوریه واقع می‌شود. زیرا براساس گردش خورشید و ماه تعیین می گردد. تقویم دارای ۱۲ ماه قمری است و هر ماه قمری از نیمه شب روزی که ماه تاریک می شود، آغاز می شود. برای هر سال در تقویم چینی نام یک حیوان ذکر شده که به ترتیب عبارتند از: موش، گاو، ببر، خرگوش، اژدها، مار، اسب، گوسفند، میمون، خروس، سگ، خوک. همچنین برای هر سال یک عنصر وجود دارد. چوب، آتش، خاک، فلز و آب پنج عنصری هستند که طی هر سال می چرخند.
وقتی ۱۲ حیوان یاد شده با ۵ عنصری که گفتیم، ترکیب شوند تقویم چینی یک دوره ۶۰ ساله خواهد شد. هر ماه قمری ۲۹ یا ۳۰ روز است و هر چند سال یکبار یک ماه به ماه های معمول تقویم اضافه می‌شود تا تقویم چینی با تقویم شمسی از لحاظ طول زمان برابر گردد.

تعطیلات سال چینی: هنوز هم تاریخ تعطیلات مهم چینی بر اساس تقویم چینی تعیین می‌شود. این تعطیلات عبارتند از سال نو چینی، جشنواره فانوس، جشنواره قایق اژدها ، جشنواره دو هفتم (یعنی فستیوال روز هفتم از ماه هفتم تقویم چینی )Night of Sevens، جشنواره روح، جشنواره نیمه پاییز، جشنواره نقطه انقلاب زمستانی

چرا چینی ها در شروع سال نو چینی لباس قرمز می پوشند

چینی ها باور دارند که آخر هر سال قمری، هیولایی وارد می شود که آدمها را شکار می کند. نام این هیولا “نیان” است. این هیولا از رنگ قرمز و صدای بلند و صدای آتش بازی می ترسد. به همین دلیل چینی ها برای سال نو، لباس قرمز می پوشند و آتش بازی می کنند.

ویژگی های سال موش :
با توجه بـه اینکه موش نخستین حیوان از ۱۲ حیوان تقویم چین اسـت، سال خوبی برای شروع پروژه هاست. موش نماد محافظت، خوشبختی و تولید مثل در فرهنگ چین و فنگ شویی است. به باور چینی ها موش فلزی با خود ثروت می آورد.

نمادهای شانس سال موش

اگر دوست دارید هماهنگ با انرژی های سال نو چینی حرکت کنید بهتر است انرژی آن را بهتر بشناسید و در روزهای خوب سال ۲۰۲۰ اقدام های مهم را انجام دهید.
روزهای خوب ۲۰۲۰: روزهای چهارم، هشتم، سیزدهم، بیست و دوم هر ماه از تقویم چینی.

جهت های مثبت در واحدهای، مسکونی و تجاری برای فنگ شویی: جهت غرب، جنوب شرق و شمال شرقی این جهت ها در فنگ شویی سال ۲۰۲۰ حاوی انرژی مثبت ستاره های شانس و ثروت هستند.

نشان های خوش اقبال سال ۲۰۲۰: گاو، اژدها، میمون و خوک.

افراد خوش شانس: رئیس ها، مدیران، بازرگانان، منتقدان هنری، کارشناسان امور مالی، کارشناسان حقوقی، دانشمندان، فیلسوفان، سیاستمداران، موسیقیدانها، کارگزاران، کارآفرینان، روزنامه نگاران و نویسندگان.

رنگهای خوب برای تمام نشان ها

سفید، زرد، آبی، سبز، خاکستری و سیاه.

رنگ های خوش شانس هر علامت زودیاک فنگ شوی ۲۰۲۰

متولدین سال موش : ,۱۹۳۶، ۱۹۴۸، ۱۹۶۰، ۱۹۷۲، ۱۹۸۴، ۱۹۹۶، ۲۰۰۸
زرشکی، قرمز، طلایی

متولدین سال گاو : رنگ ۱۹۳۷، ۱۹۴۹، ۱۹۶۱، ۱۹۷۳، ۱۹۸۵، ۱۹۹۷، ۲۰۰۹
سبز تیره، سفید، صورتی

متولدین سال ببر : ۱۹۳۸، ۱۹۵۰، ۱۹۶۲، ۱۹۷۴، ۱۹۸۶، ۱۹۹۸، ۲۰۱۰
سیاه، آبی، لاجوردی

متولدین سال خرگوش: ۱۹۳۹، ۱۹۵۱، ۱۹۶۳، ۱۹۷۵، ۱۹۸۷، ۱۹۹۹، ۲۰۱۱
آبی ، صورتی

متولدین سال اژدها : ۱۹۴۰، ۱۹۵۲، ۱۹۶۴، ۱۹۷۶، ۱۹۸۸، ۲۰۰۰، ۲۰۱۲ زرشکی، طلایی نارنجی

متولدین سال مار : ۱۹۴۱، ۱۹۵۳، ۱۹۶۵، ۱۹۷۷، ۱۹۸۹، ۲۰۰۱، ۲۰۱۳
آبی، سبز

متولدین سال اسب : ۱۹۴۲، ۱۹۵۴، ۱۹۶۶، ۱۹۷۸، ۱۹۹۰، ۲۰۰۲، ۲۰۱۴
سبز، قهوه ای

متولدین سال بز : ۱۹۴۳، ۱۹۵۵، ۱۹۶۷، ۱۹۷۹، ۱۹۹۱، ۲۰۰۳، ۲۰۱۵
سفید، آبی، عسلی

متولدین سال میمون : ۱۹۴۴، ۱۹۵۶، ۱۹۶۸، ۱۹۸۰، ۱۹۹۲، ۲۰۰۴، ۲۰۱۶
آجری، سبز، کرم

متولدین سال خروس : ۱۹۴۵، ۱۹۵۷، ۱۹۶۹، ۱۹۸۱، ۱۹۹۳، ۲۰۰۵، ۲۰۱۷
سبز روشن

متولدین سال سگ : ۱۹۴۶، ۱۹۵۸، ۱۹۷۰، ۱۹۸۲، ۱۹۹۴، ۲۰۰۶، ۲۰۱۸
سبز ، سفید، خاکستری

متولدین سال خوک : ۱۹۴۷، ۱۹۵۹، ۱۹۷۱، ۱۹۸۳، ۱۹۹۵، ۲۰۰۷، ۲۰۱۹
صورتی، خاکستری، خردلی ، زرد

توصیه سایت فنگ شویی برتر در سال نو چینی

صداقت، درستی، راستی، عشق ورزی، کمک به همنوع، تلاش برای صلح جهانی، دوری از دروغ، کینه، ظلم و ستم است. با این ابزار محکم و قدرتمند سال نوی چینی و بهتر بگویم سال نو شمسی خود را در نوروز باستانی ۹۹ آغاز کنید تا سال جدید بتواند برایتان انرژی های مثبت بیاورد.
به عقیده نگارنده هر روز که برای درست زیستن و کمک به بشریت گامی بردارید آن روز برایتان نوروز است و بقیه روزها فقط تکراد مکررات خواهند بود.

 

استاد اعظم ابراهیمی
بانوی فنگ شویی ایران