انرژی در ورودی و تقویت آن

انرژی در ورودی و تقویت آن

برای تشویق انرژی های مثبت به داخل بنا، چیدمان و دکوراسیون بیرونی بسیار مهم خواهد بود. یکی از مواردی که به هنگام خرید یک بنا باید به آن توجه کنید. نحوه قرارگیری در ورودی آپارتمان است.

در دانش فنگ شویی انرژی در ورودی از اهمیت زیادی برخوردار است. همواره سعی کنید ورودی های تمیز، خلوت، پر نور، خوش آب و رنگ و پر انرژی داشته باشید. همیشه فکر کنید که انرژی، همانند یک فرد مهمی است که میخواهد میهمان خانه شما باشد. بنابراین به نظافت و تمیزی ورودی های خانه توجه کنید.

از قرار دادن کفش های اضافی و لوازم به درد نخور، همچنین لباس های اضافی در کمدهای جلوی در ورودی منزل خودداری کنید. مرتب ابن ناحیه را تمیز کنید و لوازم اضافی را دور کنید.

میتوانید در این ناحیه عود روشن کنید و شمع های رنگی بگذارید. قرار دادن آینه در این ناحیه به منظور بزرگ تر کردن این ناحیه ایده مناسبی است. به شرطی که از قوانین آینه ها پیروی کنید.

درهایی که به سمت فضاهای سرسبز و پر انرژی باز می شوند همیشه مثبت تلقی می شوند. حتی وجود محیط های آبی جلوی بنا میتواند انرژی فراوانی را ایجاد کند و باعث افزایش خیر و برکت در بنا شود. همیشه توجه داشته باشید که در ورودی منزل شما به چه فضایی باز می شود.

یکی از عواملی که کمک میکند تا انرژی در ورودی افزایش یابد استفاده از گیاهان رنگارنگ است. با آمدن فصل بهار خانه خود را از عطر گل های پامچال لاله و سنبل لبریز کنید.

در خانه هایی که در ورودی با فاصله کوتاهی روبروی سرویس بهداشتی باز می شود، انرژی کمتری در جریان است و معمولا این خانه ها با مشکل حرکت انرژی روبرو هستند. در واقع خیر و برکت این خانه ها کم است.

راهکار فنگ شویی: نصب بادزنگ بالای در ورودی

گرد و غبار، کثیفی، ناپاکی، آلودگی، انرژی منفی تلقی می شوند و مانع حرکت انرژی مثبت در اطراف ما خواهند شد. یکی از عوامل ایجاد گرد و خاک، نزدیک بودن به خیابان هاست. همچنین ساخت و ساز خانه های مسکونی در مجاورت محل سکونت ما گرد و غبار زیادی را وارد زندگی ما میکنند. آلودگی هوا نیز مزید بر علت خواهد بود.

راهکار فنگ شویی: استفاده از پوشش گیاهی در اطراف منزل به پالایش هوا کمک خواهد کرد. نصب بادزنگ بالای در ورودی باعث حرکت انرژی به داخل بنا خواهد شد همچنین نظافت روزانه و غبار روبی از اهمیت ویژه برخوردار است.

از گیاهان سرسبز برای جذب انرژی بیشتر در جلوی بنا استفاده کنید. گیاهان همیشه میتوانند انرژی ها را تقویت کنند. کاشت یک پوشش گیاهی در بیرون خانه، فارغ از اینکه انرژی در ورودی شما از جنس چه عنصری باشد، همواره توصیه میشود

اگر خانه شما در انتهای یک راهروی بلند و تاریک قرار دارد بهترین راه برای به جریان انداختن انرژی، نورپردازی راهروهای طولانی و قرار دادن چند گیاه تازه در طول راهرو و استفاده از پوشش گیاهی جلوی درورودی است. بهتر است از گیاهان فصلی استفاده کنید.

اگر در ورودی منزل شما روبروی یک راهروی کوچک قرار دارد این امر حرکت انرژی را کند میکند. وقتی حرکت انرژی کند باشد خیر و برکت کمتری به خانه ما می رسد.

قرار گرفتن در ورودی مقابل آسانسور مثبت تلقی نمیشود زیرا این امر باعث مکش انرژی توسط آسانسور شده، در نتیجه انرژی کمی به آپارتمان شما می رسد.
اگر در چنین خانه هایی زندگی میکنید راه کار مناسب استفاده از حائل یا مانعی بین آسانسور و در ورودی است این حائل می تواند گیاهان گلدار یا در شیشه ای باشد. لوسترهای کریستال هم به تعادل انرژی کمک می کنند. نصب لوستر با نور گرم بالای در ورودی یا در فاصله بین آسانسور و آپارتمان سودمند است.
علاوه بر آن در چنین شرایطی میتوانید به انرژی جهت در ورودی دقت کنید و با راهکارهای فنگ شویی انرژی در ورودی را تقویت کنید.
به عنوان مثال اگر در ورودی جهت شمال شرق است شما میتوانید کوزه های سفالی رنگی بیرون در ورودی بگذارید.

راهکار فنگ شویی: نصب کریستال های درخشان در راهرو است.

قرار دادن تصویر و یا نمادی از آب کنار در ورودی مثبت تلقی می شود و باعث افزایش برکت و نعمت در خانه است. اگر قادر به استفاده از آبنما در این ناحیه نیستید میتوانید از رنگ آبی در این ناحیه استفاده کنید. این پیشنهاد برای درهایی که رو به جنوب شرق باز می شوند و درهای شرقی و شمالی توصیه می شود.

درهایی که انرژی آب را می آورند

درهایی که به سمت شمال باز می شوند، انرژی آرام و ساکتی دارند. این نوع انرژی یین نامیده میشود و دارای حرکتی کند و یواش است. بر خلاف درهای جنوبی که انرژی محرک و تندی دارند، درهای شمالی برای کسب و کار توصیه نمی شود. خانه هایی که در ورودی شان به سمت شمال باز می شود از جنب و جوش کمتری بهره مند میشوند. در این خانه ها سر و صدا، رفت و آمد و داد و بیداد کمتر است.

درهایی که انرژی چوب را می آورند

این درها به سمت طلوع خورشید باز می شوند که احساس رشد و سازندگی دارند.

عنصر چوب در بین عناصر ۵ گانه انرژی رشد و بالندگی و شکوفایی را انتشار میدهد. شما برای آغاز هر نوع ایده جدیدی و هر گونه هدفی نیاز به این انرژی دارید. انرژی چوب با طلوع خورشید در شرق بنا به حرکت در می آید و نرم نرمک به سمت جنوب شرق که جایگاه ثروت و برکت ماست جاری می شود.

این انرژی باید همیشه تازه باشد تا بتواند به حرکت آرام خود ادامه دهد. وجود موانع بر سر راه حرکت انرژی، وجود انباشتگی، شلوغی، مبلمان لبه تیز و یا هر نوع مانع بر سر راه انرژی میتواند حرکت این انرژی را به سمت ناحیه جنوب شرق متوقف کند و جریان ثروت ما را مختل کند.
زمانی که شرق خانه ما دچار آسیب می شود، انرژی به آسانی در تمام نواحی خانه نمیتواند تقسیم شود. بنابراین انرژی زندگی ما از طلوع صبح راکد می شود.
پس لطفا موقع خرید و یا اجاره خانه به این موضوع توجه بفرمایید.

استفاده از گیاهان برگ پهن، سبز و شاداب پیشنهاد خوبی برای این ناحیه است. امیدوارم به یاد داشته باشید که ناحیه شرق انرژی های پسر بزرگ خانواده را تقویت میکند. پسر بزرگی که همیشه جانشین پدر خانواده خواهد بود. اگر با او به مشکل بر می خورید حتما این ناحیه را تقویت کنید. تصویری از گیاهان سرسبز، جنگل، یا حتی تصویر یک اژدهای زیبا میتواند انرژی راکد این ناحیه را به گردش درآورد.

نکته : از گیاهان در ناحیه جنوب شرق نیز می توانید استفاده کنید. زیرا گیاهان زیبا نماد ثروت هم می باشند و در تمام مکاتب فنگ شویی کاربرد دارند.

نکته : منظور از جهت شرق و جنوب شرق جهت جغرافیایی و قطب نماست.

درهایی که انرژی آتش را می آورند

در ورودی یکی از مهم ترین نقاط تبادل انرژی محسوب می شود. درهایی که به سمت جنوب باز می شوند دارای انرژی بسیار زیادی هستند. زیرا بیشترین نور و گرما را با خود به داخل هدایت میکنند.

مغازه هایی که در سمت آفتاب گیر خیابان قرار دارند و به سمت جنوب باز می شوند نسبت به بقیه مغازه ها از تردد و رفت و آمد بیشتری بهرمند هستند و مشتری های بیشتری را جذب میکنند. رنگ مناسب برای این درها به خصوص اگر برای خانه های مسکونی مورد استفاده فرار میگیرند، رنگ قرمز و سبز است،

درهایی که رو به جنوب باز می شوند همیشه مناسب افرادی خواهند بود که عنصر وجودی آتش دارند و عدد کوای آنها عدد ۹ است. همچنین افرادی با عنصر وجودی چوب و آب می توانند از انرژی های مثبت این خانه ها بهره مند شوند. زیرا عناصر،چوب و آب و آتش در یک گروه قرار دارند و با هم همگروه هستند. در این خانه ها معمولا رفت و آمد و تردد زیاد خواهد بود.

درهایی که انرژی خاک را می آورند

درهایی که به این سمت جنوب غرب و شمال شرق باز می شوند، برای ملک های تجاری و مسکونی مناسب نیستند. این انرژی به دلیل قرار گرفتن روی محور خاک دارای انرژی متغیر است و ثبات ندارد. بنابراین می تواند نا پایداری در تجارت شما به وجود بیاورد و اگر در خانه های مسکونی باشد باعث بروز اختلافات در زندگی شود. توصیه میشود مهندسین محترم به گونه ای یک فضا را طراحی بفرمایند تا از قرار گرفتن در ورودی در ناحیه شمال شرق پرهیز شود.

اگر به ناچار در این خانه ها زندگی می کنید بهتر است از نور پردازی مناسب برای درهای شمال شرق استفاده نمایی. رنگ قهوه ای انرژی تند و پرسرعت این ناحیه را آرام میکند. استفاده از راه و مسیر منحنی برای کم کردن سرعت انرژی مناسب است ( قابل توجه مهندسین و معماران عزیز جهت ساخت بنا ) استفاده از بادزنگ بالای در ورودی برای واحدهای تجاری ضروی خواهد بود.

استفاده از رنگ قرمز برای این گونه درها اشتباه بزرگی خواهد بود. زیرا رنگ قرمز انرژی فراوانی دارد و ینگ محسوب می شود و باعث افزایش ناپایداری انرژی در این ناحیه خواهد شد. همچنین قرار گرفتن در ورودی در انتهای یک مسیر مستقیم نیز یک اشتباه مضاعف تلقی می شود. مهندسین عزیز و محترم لطفا به هنگام طراحی و ساخت بنا به این نکات توجه داشته باشند.

درهایی که انرژی فلز را می آورند

درهایی که به سمت غرب باز می شوند درهایی هستند که برای تجارت های چندین ساله و قدیمی مناسب هستند. اگر از تجارت شما سالها میگذرد و اکنون می خواهید همان تجارت را به مکان جدیدتری منتقل کنید از ساختمان هایی استفاده کنید که در ورودی آن به سمت غرب باز می شود. این انرژی می تواند کسب و کار شما را رونق بیشتری ببخشد. رنگ مناسب این درها میتواند سقید یا قهوه ای باشد.

امیدوارم این مقاله توانسته باشد راه روشنی در رابطه با طراحی و چیدمان انرژی در ورودی در اختیار شما سروران گرامی قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فنگ شویی و چیدمان منزل و به آرشیو مقاله ها در وب سایت مراجعه بفرمائید.

استاد اعظم ابراهیمی

بانوی فنگشویی ایران