انرژی چی فنگ شویی

انرژی چی در فنگ شویی

به طور کلی نوعی انرژی است که در بدن تمام موجودات زنده وغیر زنده وجود دارد و در حال گردش است. در واقع  این انرژی  از وجود انسان و پیرامونش جدا نیست و در صورت نبودنش حیات به گونه ای مختل خواهد شد. به طوری که می توان لغت چی را به صورت نیروی حیات یا نیروی محرکه ترجمه کرد. به علاوه ، انرژی چی نیرویی است که باعث می شود اتفاقات خوب و بد رخ دهد و چرخ گردون بر این گنبد دوار بگردد. می توان گفت اساسی ترین نیرویی است که باعث به وجود آمدن انرژی های دیگر همچون یین و ینگ و سایر انرژی ها می شود.

فنگ شویی چیست ؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد ارتباط انرژی چی با فنگ شویی صحبت کنیم لازم است که در مورد فنگ شویی نیز اطلاعات مختصری داشته باشید. فنگ شویی دانشی است  باستانی با پیشینه ای بیش از ۳۰۰۰ سال که در چین به رسمیت شناخته شده است و مطابق با آیین و فرهنگ ایرانی هم هست. فنگ در لغت به معنای باد و شویی به معنای آب است  که مفهوم  فنگ شویی و ارتباط انسان و پیرامونش را در کنار نیروهای طبیعی همچون آب و باد نشان می دهد. فنگ شویی در واقع نوعی فرهنگ باستانی در چین است. در فرهنگ چین آب و باد دو انرژی مهم و مثبت است که  اگر درست به جریان بیفتند و با یکدیگر  در حال تعادل باشند می توانند سلامتی و سعادت را جذب کنند.

انرژی چی انرژی بوده که باعث می شود اتفاقات رخ دهد ( فنگشویی برتر )

با این حال ارتباطی که بین فنگ شویی و انرژی چی وجود دارد یک ارتباط تنگاتنگ است. متخصصین فنگ شویی بر این باورند که هر چیزی که در جهان وجود دارد، منجمله لوازم خانه و اشیا، شامل انرژی بوده و زندگی در آنها جریان دارد. به طوری که امروزه علم مدرن فیزیک نیز ثابت کرده که همه چیز در اطراف ما در حال ارتعاش با نیروی مخصوص خودش می باشد.

زمانی که جهان را اینگونه نگاه کنیم در می یابیم که تمامی اشیا و لوازم پیرامون ما اعم از جاندار و بی جان از جمله آثار هنری و حتی تجهیزات و امکانات اطراف ما که بدون جان تلقی می‌شوند، ارتعاش کننده انرژی هستند و می توانند احساسات و تفکرات خاصی را ایجاد کنند.  شما در هر محیطی  که زندگی می کنید و در هر سطحی که باشید چه فقیر چه غنی، اجسام اطرافتان  می تواند بر طرز فکر و احساساتتان تاثیر بگذارد و انرژی مثبت یا منفی را به سمت شما منتقل کند. بنابراین لازم است حتما در اطرافتان لوازمی قرار دهید که باعث ایجاد حس مثبت شده و موجب شود که انرژی بیشتری از داشتنشان کسب کنید. باید خانه و محل کار خود را به گونه ای طراحی کنید که انرژی مثبت را جذب کند و بتواند شما را به سمت تحقق آرزوهای تان سوق دهد. حال دقت داشته باشید با وجود اینکه فنگ شویی هنری است که رعایت آن می‌تواند در جهت به دست آوردن انرژی به شما کمک کند، طبیعتاً ادغام آن با انرژی چی  فضای منزل را پر از حس خوب زندگی، شادمانی و خوشبختی خواهد کرد.

انرژی چی یک عبارت چینی و ارتباط دارد با فنگ شویی در سایت فنگ شویی برتر

اختلال در انرژی چی

همانطور که گفته شد مریدین محل گذر انرژی چی بوده که با این حال لازم است بدانید ۱۴ مریدین اصلی در بدن وجود داشته که همه آنها به اندام و غدد خاصی در بدن مرتبط است. حال باید بدانید عواملی وجود دارند  که می توانند به روی کیفیت و میزان و تعادل نیروی چی در درون بدن تاثیر بگذارند و روند صحیح آن را  مختل کنند. به طور معمول این عوامل شامل شوک فیزیکی و احساسی، استرس بیش از حد، کار بیش از حد، عدم ورزش، تغییرات فصلی، تغییر عادات غذایی، عادت غذایی نامناسب و غیره می باشند.

 

تاثیر انرژی چی در بدن

این نیرو به صورت مستقیم قابل مشاهده نیست زیرا مسیرهایی که انرژی در آن جریان دارد حاوی ساختار آناتومی مشخص نبوده و قابل تعریف و توصیف نیست. نیروی چی از مسیرهایی عبور میکند که به صورت رشته های نامرعی در تمام بدن جریان دارند. البته باید بدانید که مسیرهایی که این نیرو در آن قرار دارند مریدین نام داشته و با الگوی مشخص و خاصی موجب می شود تا این انرژی در بدن به صورت درست حرکت کند. لازم است بدانید این جریان از نیم تنه بالایی بدن شروع شده و سپس به سمت دست ها جاری می شود و از آن باز می گردد و به پاها می رود. با این حال می توان گفت انرژی هنگامی که به نیم تنه ی بالا باز می‌گردد از اندام های متفاوت عبور کرده و در یک دور گردش کامل تمامی قسمت های بدن را پوشش می‌دهد و از اندام های داخلی بدن نیز عبور می کند.

زیبایی و سلامتی با انرژی چی

زیبایی و سلامتی دو امر مهم برای هر فردی بوده که به طور حتم انسان ها در طول زندگی می کوشند تا به آن دست پیدا کنند. لازم است بدانید که چی یکی از نیروهایی بوده که با استفاده از فنگ شویی می تواند ما را در برابر عوامل بیماری‌زا محافظت کرده و از زمانی که بدن در معرض آلودگی ها یا آب و هوای بسیار بد قرار می‌گیرد، بدن را گرم یا سرد نموده و تمام فرایندهای فیزیولوژیک را ممکن سازد. در این بین لازم است بدانید در کشورهای مختلف کلمات و اصطلاحات مختلفی وجود داشته که به مفهوم نیروی چی می باشد مثلاً در هند به این نیرو پرانا گفته می شود که به معنی نفی یا تماس شفابخش می باشد.

انرژی چی در فنگ شویی با اعظم ابراهیمی

چگونه انرژی چی را در بدن متعادل کنیم؟

زمانی که انسداد یا عدم تعادل در نیروی چی ایجاد می شود می توانید با استفاده از ماساژ درمانی یا طب سوزنی این عدم تعادل را برطرف کنید و بدنتان  را به حالت معمول بازگردانید و سلامتی خود را به دست آورید. در این بین لازم است بدانید اگر انرژی چی به مدت طولانی در حالت عدم تعادل باقی بماند، موجب ضعیف شدن بدن و آمادگی برای بیماری و مریضی می شود.

آشکار سازی انرژی چی در بدن

برای آشکار سازی چی در بدن به طور کلی می توان گفت دو نوع روش وجود دارد که یکی از آنها درعملکرد تبدیل انرژی چی به بدن ما کمک می کند تا مواد خام و غذایی که میل می کنیم به سوخت مورد نیاز تبدیل شود و انرژی مواد را در یک چرخه مشخص به تمام بدن منتقل کند . از طرفی عملکرد نگهداری این انرژی در بدن ما کمک می کند که اندام های مختلف را در جای خود ثابت نگه داریم؛ مثلا رحم که باید نگهدارنده نوزاد باشد باید به گونه ای باشد که نوزاد را درون بدن نگه دارد.

زیبایی و سلامتی با انرژی چی

زیبایی و سلامتی دو امر مهم برای هر فردی است که به طور حتم انسان ها در طول زندگی می کوشند تا به آن دست یابند. انرژی چی یکی از نیروهای است که می تواند ما را در برابر عوامل بیماری‌زا محافظت کرده و از زمانی که بدن در معرض آلودگی ها یا آب و هوای بسیار بد قرار می‌گیرد با گرم یا سرد کردن بدن تمام فرایندهای فیزیولوژیک را ممکن سازد.

انرژی چی در کشورهای دیگر چه نام دارد؟

در کشورهای مختلف کلمات و اصطلاحات مختلفی وجود دارد که مفهوم نیروی چی را نشان میدهد. در هند به این نیرو پرانا گفته می شود که به معنی نیروی مثبت یا تماس شفابخش است. در ژاپن به آن کی یا انرژی کی می گویند.

در خاتمه:

اگر در زندگی از قوانین فنگ شویی استفاده کنید می‌توانید با استفاده از راهکارهای مناسب و یک فنگ شویی صحیح به راحتی سلامتی خود را تضمین کنید .  

استاد اعظم ابراهیمی

بانوی فنگشویی ایران