فنگ شویی فصل بهار

فنگ شویی فصل بهار

در این مقاله شما را با مواردی از چیدمان فصل بهار آشنا می کنیم تا بتوانید بیشترین انرژی مثبت را به سمت زندگی خود جذب کنید. با آمدن فصل بهار در تمام فرهنگ ها و ملت ها نظافت منزل و پاک سازی از زمان های کهن رایج بوده و هست. براساس قوانین فنگ شویی سال نو با تغییر آرایش و گردش ستاره ها و سیارات در بهمن ماه آغاز می شود که تقریبا نزدیک نوروز باستانی ما ایرانی هاست که در این ایام همگی به خانه تکانی مشغولند.

اما ما یک بار دیگر نیز در بهار بزرگ که از ۱۵ فروردین تا ۱۹ اردیبهشت، که مصادف با پنجاه بدر در فرهنگ ایرانی هم هست، باید محیط زندگی خود را پالایش و پاکسازی کنیم. به دلیل اینکه نوروز امسال با ماندن در خانه همگی سعی کردیم از شیوع بیماری کرونا جلوگیری کنیم انرژی هایی در خانه ما به صورت راکد درآمده که شاید هم با ترس توام باشند که باید ابن انرژی ها پس از ۱۵ فروردین پاک سازی و پالایش شوند.

اگر در ایام نوروز مشغول دید و بازدیدهای نوروزی بودید انرژی های متفاوتی از دوستان و اقوام به منزل تان وارد شده که نیاز به پاک سازی دارند. اگر هم در ایام نوروز به مسافرت رفته اید انرژی های خانه راکد شده که باید بار دیگر تغییراتی در خانه برای گردش انرژی انجام دهید.

چیدمان و فنگ شوی فصل بهار

بهترین پالایش پس از تعطیلات نوروزی به جریان انداختن انرژی های راکدی است که در خانه گیر افتاده اند. اگر مسافرت بوده اید و به تازگی به خانه برگشتید لطفا پرده ها را کنار بزنید و تمام پنجره ها را باز کنید و به هوای تازه بهاری خوش آمد بگویید و انرژی فصل بهار را به منزل خود دعوت کنید. اگر هم در خانه بودید و مسافرت نرفتید باز هم این کار را انجام دهید.

اگر در خانه گیاه سبز دارید، آن را به مدت یک روز پشت پنجره باز قرار دهید تا انرژی بهار با انرژی گیاه سبز همراه شده و انرژی سرسبزی و طراوت را به خانه شما به عنوان اولین انرژی مثبت بعد از یک تعطیلات طولانی وارد کند. این کار به جریان انداختن انرژی های قرنطینه هم کمک می کند. میتوانید یک روبان قرمز برای جذب بیشتر انرژی به گیاهی که پشت پنجره گذاشتید ببندید بهتربن پنجره برای این کار پنجره های جنوبی می باشند.

راه کار بعدی برای فنگ شویی بهار قرار دادن گلهای مخصوص فصل بهار در بالکن است که تمام فصل بهار و تابستان آنجا باشند. بهتر است همین روزها بعد از نظافت و شست و شویی بالکن ها به گل فروشی بروید و ضمن اینکه انرژی فصل بهار را در ریه های خود ذخیره میکنید، گلهای زیبای بهاری را خریداری کنید.

نکته : قرار دادن گیاه سبز مملو از گلهای رنگی مخصوص فصل بهار در بالکن های جنوب شرق و جنوب و شرق بنا بسیار سودمند است و به شما برای افزایش انرژی ثروت کمک می کند.

راه کار بعدی کاشتن گل بنفشه یا پامچال جلوی درب ورودی منزل و یا محل کار است. ورودی خانه و محل کار خود را با طراوت این گل های زیبا بیارایید. شما باید با شروع فصل جدید، که فصل نو شدن و طراوت است، انرژی مثبت را به سمت منزل خود دعوت کنید. گل های بنفشه یکی از بهترین گل ها برای جذب انرژی مثبت در محیط است. بذر این گل ها در خاک تا سال آینده باقی میماند و با گرم شدن هوا دوباره گل میدهد.
گل های مناسب برای فنگ شویی بهار : پامچال، همیشه بهار، مریم گلی، مارگریت، مینا است.

 

راه کار بعدی نصب یک بادزنگ چوبی بالای درب ورودی منزل است به خصوص برای درهایی که به سمت جنوب و یا جنوب شرق باز می شوند. بادزنگ های چوبی که با آویزهای چوب بامبو درست شده اند میتوانند آوای فصل بهار را به منزل شما وارد کنند و ورود انرژی چوب را به منزل شما تشدید کنند.

راه کار بعدی برای چیدمان فصل بهار قرار دادن یک رومیزی الوان از گل های زیبای بهاری روی میز آشپزخانه است. شما میتوانید از رنگ های شاد برای آراستن میز غذاخوری خود استفاده کنید. اگر از کانتر آشپزخانه برای صرف غذا استفاده میکنید این رو میزی را در آنجا استفاده کنید تا حال و هوای بهاری در خانه شما به جریان بیفتد.

راه کار بعدی برای چیدمان فصل بهار استفاده از یک تکه پارچه سبز روشن روی جاکفشی جلوی در ورودی آپارتمان است. اگر جا کفشی ندارید، میتوانید از یک پادری سبز رنگ برای جلوی در ورودی استفاده نمایید.
نکته: فراموش نکنید که جلوی در وروری آپارتمان شما همیشه باید پاک و تمیز و خلوت باشد. کفش های اضافی را از جلوی در آپارتمان جمع آوری کنید و ورودی منزل خود را برای ورود یک مهمان عزیز همیشه آماده سازید.

راه کار بعدی برای چیدمان فصل بهار استفاده از بخشی از خانه به عنوان تمرکز و برنامه ریزی و تراوش ایده های جدید با ایجاد فضایی مناسب در منزل است. زیرا همان گونه که سال کهنه می رود و سال نو از راه می رسد و زندگی دوباره ای در هستی جریان پیدا میکند، ذهن و افکار ما نیز باید تازه شود و افکار قدیمی جای خود را به ایده های نو و جدید بدهند. بنابراین بهتر است مکانی را در خانه برای تمرکز ایجاد کنید و خواسته ها و برنامه های روزانه و هفتگی خود را مرور کنید و برنامه های جدید خلق کنید. سال ۲۰۲۰ غرب و جنوب غرب بنا، محل مناسبی برای پرورش ایده ها و خلاقیت ها از نظر ستاره شناسی است.

راه کار بعدی پالایش و پاکسازی آشپزخانه است بهتر است که یک بار دیگر سری به این مکان بزنید زیرا وضعیت آشپزخانه شما به طور مستقیم با وضعیت سلامتی و تندرستی شما در ارتباط است. این ناحیه از منزل باید همیشه بسیار پاک و مرتب و به دور از هرگونه انباشتگی باشد زیرا خوراک و تغذیه ما، که ارتباط مستقیم با سلامتی ما دارد، در این قسمت از بنا تهیه می شود. لطفا فضای آشپزخانه را در روزهای پایانی فروردین ماه یک بار دیگر پالایش کنید و با محلول رقیق آب و سرکه که بهترین ضد عفونی کننده در فنگ شویی است تمیز کنید تا انرژی بهاری در سطوح پاک آشپزخانه به جریان درآید و سلامتی شما را تضمین کند.

راه کار بعدی برای چیدمان فصل بهار قرار دادن سبدی از گل های بیدمشک روی میز نهار خوری و یا پذیرایی است. این گل ها علاوه بر پاکسازی و مفرح کردن فضا , میتوانند شادابی و نشاط را به خانه شما بیاورند و انرژی راکد منزل شما را به انرژی جاری تبدیل نمایند. در شمال غرب میهن عزیزمان ایران بیدمشک فراوان است و جنبه دارویی و درمانی دارد. هم مفرح قلب است هم آرام بخش و از گل های مناسب فصل بهار در علم فنگ شویی محسوب می شود.

 

 

راه کار بعدی برای چیدمان فصل بهار استفاده از کوسن های رنگی برای مبلمان پذیرایی و یا نشیمن است.

رنگ مناسب فنگ شویی آبی و سبز است. یکی از این رنگ ها را به سلیقه خود انتخاب کرده و به صورت یک کوسن روی مبلمان خود قرار دهید و محیط زندگی خود را با انرژی سال و رنگ سال جدید همسو کنید. در فصل بهار انرژی ناحیه شرق بسیار فرح بخش و تازه است. این انرژی حس طراوت و شادابی و سرزندگی را به ما هدیه میدهد. شرق نماد رشد و بالندگی است. ولی از آنجایی که متاسفانه در سال جدید یعنی سال ۲۰۲۰ انرژی ستاره منفی ستاره ۵ زرد بر اساس علم ستاره شناسی فنگ شویی در این ناحیه در جریان است و میزان آسیب و خطر جراحت را افزایش میدهد، بهتر است برای چیدمان بهار امسال از رنگ آبی یا سورمه ای به صورت یک دکوری یا کوسن یا اجسام فلزی در این ناحیه حتما استفاده کنید تا میزان آسیب این انرژی را که با خطر جراحت همراه است تضعیف نمایید.

راه کار بعدی برای چیدمان بهار توجه به ناحیه شمال شرق یک بنا است اعم از مسکونی و تجاری. برای تقویت و درمان این ناحیه و آوردن انرژی فصل بهار می توانید از سفال های رنگی، قرمز، زرد، نارنجی و یا سرامیک و یا دکوری های چینی استفاده کنید. این سفال ها باید خالی باشند.

این رنگ ها انرژی حیات بخش را تقویت کرده انرژی منفی را تضعیف میکند و باعث شادی و نشاط بیشتری در محیط می شوند. به یاد داشته باشید که فنگشویی میتواند شانس و برکت بیشتری به زندگی ما وارد کند به شرطی که هم جهت و هم سو با جریان انرژی ها حرکت کنیم.

راهکار بعدی برای چیدمان بهار توجه به انرژی آب در منزل است. در فنگ شویی آب نشان دهنده دو چیز است انرژی پول و احساسات. وقتی انرژی آب در منزل شما متعادل است شما خواهید دید که خوشبختی در حال ضربه زدن به درب منزل شماست. سعی کنید این انرژی مثبت را به منزل خود دعوت کنید. قرار دادن یک دکوری زیبا یا رنگ آب و یا یک تابلوی آبشار یا رودخانه در ناحیه شمال شرق در سال ۲۰۲۰ توصیه می شود. این پیشنهاد در،راستای تقویت انرژی ستاره های ۲۰۲۰ بسیار سودمند است.
بدین ترتیب و با ایده های،فنگ شویی شما قادر خواهید بود پیرامون خود را پالایش و پاکسازی کرده با استفاده از یک چیدمان بهاره به بالاترین انرژی دست یابید.
امید است مقاله حاضر در چیدمان منزل برایتان مفید باشد. منتظر مقاله های بعدی ما باشید.

استاد اعظم ابراهیمی

بانوی فنگشویی ایران