افزایش سلامتی در منزل و محل کار( فنگ شویی سلامت )

در این مقاله سعی شده است به تقویت قسمت سلامت خانواده پرداخته شود تا با ارائه راهکارهای سودمند انرژی بیشتری وارد خانه شود. در این روزهای آخر سال که میهن عزیزمان درگیر مبارزه با ویروس کروناست برای علاقه مندان به دانش فنگ شویی ترمیم بخش سلامتی خانه و محل کار سودمند خواهد بود.

انرژی سلامتی و ناحیه شرق بنا

در فنگ شویی ناحیه شرق بنا در ارتباط با عنصر چوب است که بخش خانواده، اجتماع و سلامتی را در بر می گیرد. زمانی که نوع خاصی از بیماری در اجتماع شیوع پیدا میکند و ساکنان یک بنا و اعضای یک خانواده را در بر می گیرد علاوه بر رعایت بهداشت و نکات ایمنی که پزشکان و متخصصین علوم پزشکی توصیه میکنند، شما نیز می توانید در کنار توصیه پزشکان که برای جلوگیری از شیوع بیماری استفاده می کنید، از راهکارهای فنگ شویی هم برای افزایش انرژی در بخش سلامت خانه یا محل کار خود بهره مند گردید تا سلامت ساکنان بنا با تقویت عنصر چوب افزایش یابد.

ممکن است برخی از دوستان به فنگ شویی اعتقاد نداشته باشند اما از آنجا که هر عقل سلیمی باور دارد که پیشگیری بهتر از درمان است توجه به راهکارهای فنگ شویی هم مهم است. زیرا دانش فنگ شویی هم میتواند با انتشار انرژی مثبت میزان ابتلا به بیماری را کمتر کند یا به بهبود سریع تر بیماری کمک کند.
ما نمی گوییم فنگ شویی جلوی ورود ویروس کرونا یا هر بیماری را می گیرد ما معتقدیم که با آوردن راهکارهای مناسب به داخل بنا هوا را پاک تر و سالم تر می کنیم و با افزایش انرژی به سلامت افراد کمک کنیم.

شرق را چگونه تقویت کنیم

این قسمت یعنی شرق بنا (مسکونی و تجاری) با رنگ سبز، دکوری های چوبی، اشکال مکعب مستطیل و گیاهان برگ پهن و شاداب تقویت می شود. استفاده از لوازم و دکوری های چوبی در شرق خوب است.
قرار دادن گیاهان شاداب آپارتمانی که قدرت پاک کنندگی و تصفیه هوا را از آلاینده ها دارند بسیار سودمند است.

 

سلامتی در منزل

گیاهان سودمند برای شرق بنا

بهترین گیاهان فنگ شویی عبارت اند از: گیاه برگ قاشقی، برگ عنکبوتی، پتوس، آگلونما، اسطوخودوس، بگونیا، مریم گلی، پاچیرا، رزماری، کراسولا اواتا، بامبو و کلیه گیاهان برگ پهن و شاداب که بتوانند اکسیژن کافی تولید کنند.

استفاده از آبنما یا آکواریوم در شرق

از آنجا که شرق بنا با انرژی و رنگ آب تقویت میشود استفاده از نماد آب در این قسمت بسیار عالی است. آبنما، آکواریوم، تنگ ماهی، رنگ آبی یا سورمه ای میتوانند به افزایش انرژی ناحیه شرق کمک کنند.
راهکار دیگر استفاده از شکل عنصر آب است. اشکال راه راه یا نامتقارن و نامنطم انرژی آب را تولید میکنند که در چرخه های انرژی آب باعث تقویت عنصر چوب میشود.

استقرار شرق بنا در پرتی

اگر در خانه یا محل کار خود منطقه چوب را ندارید و این قسمت در پرتی و قناسی آمده میتوانید روی دیوار این قسمت آینه بزنید تا شرق را تقویت کند. فقط هنگام استفاده از آینه باید به قوانین آینه ها توجه کنید.

 

قانون آینه ها

آینه نباید روبروی شومینه، گاز یا فر باشد.
عکس پرتی و قناسی نباید در آینه بیفتد.
عکس سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه نباید در آینه بیفتد.
از استقرار آینه روبروی در ورودی خودداری کنید.

استقرار آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی در ناحیه شرق

اگر در خانه یا محل کار خود با چنین مشکلی روبرو هستید باید این ایراد برطرف و درمان شود. زیرا افراد خانه بیشتر در معرض بیماری قرار میگیرند و دیرتر خوب می شوند. بهترین راهکار قرار دادن سنگ نمک و گیاهان سبز در سرویس بهداشتی و حمام است. در آشپزخانه گیاه برگ قاشقی با پتوس بگذارید.

توجه به مرکز خانه

یکی دیگر از مواردی که باید در فنگ شویی به آن توجه کنید خلوت بودن و تمیز نگه داشتن مرکز بناست. زیرا انرژی از مرکز به تمام نقاط بنا انتقال می یابد.
همچنین توصیه میشود در خانه هایی زندگی کنید که مر کز خانه در فاضلاب ها نیفتاده باشد. زیرا در این شرایط تمام انرژی های خوب بنا هدر می رود.
خانه هایی که آشپزخانه یا حمام و سرویس بهداشتی در مرکز دارند خانه های خوش یمنی نیستند و از انرژی سلامتی کمتری برخوردارند.
یکی از راهکارهای چنین مشکلی استفاده از بادرنگ فلزی و راهکار دیگر بسته نگه داشتن سرویس بهداشتی و حمام است. باید این خانه ها زیر نظر متخصص ماهر و حاذق فنگ شویی شوند.

 

امید است با استفاده از راهکارهای ارائه شده بتوانید سلامت و شادابی را به خانه و محل کار خود وارد سازید. تمام راهکارهای ارائه شده برای واحدهای تجاری نیز سودمند هستند.

منتظر مقاله های بعدی ما باشید.

استاد اعظم ابراهیمی

بانوی فنگشویی ایران