بهترین گیاهان فنگ شویی

عالیترین گیاهان فنگ شویی برای جذب انرژی سلامتی در بنا

در این مقاله سعی شده است که به شناسایی عالیترین و سودمند ترین گیاهانی که در فنگ شویی مورد استفاده قرار می گیرند پرداخته شود. در فنگ شویی استفاده از گیاهان در خانه و محل کار بسیار مفید است و باعث افزایش انرژی سلامتی در بنا میشود. برای جلوگیری از بروز بیماری های گوناگون ابتدا باید به پاک بودن هوا توجه کنید. گیاهان فنگ شویی به خوبی از عهده چنین کاری بر می آیند.

گیاهان فنگ شویی که انرژی مثبتی می آورند، عبارت اند از :

گیاه رزماری، پتوس ، مریم گلی، ارکیده، برگ قاشقی، یاس، اسطوخودوس، آلوئه ورا و بامبو.

این گیاهان انرژی فراوانی تولید میکنند و داشتن آنها در خانه و محل کار به دلیل جذب انرژی مثبت بالایی که دارند، برای سلامتی سودمند هستند و جلوی بروز بیماری ها را می گیرند.

مریم گلی
مریم گلی یک گیاه عالی جهت پاک سازی میکروب ها و انرژی منفی است. این گیاه شفابخش قدرت پاکسازی انرژی های منفی را دارد و ضد عفونی کننده است. سوزاندن برگ های مریم گلی برای پالایش منزل مفید است. اگر عادت به دود کردن اسپند دارید، می توانید خشک شده مریم گلی را با اسپند دود کنید. جوشانده و دم کرده این گیاه شفابخش تقویت کننده بدن است، کسالت و انرژی منفی را دور میکند، مفرح اعصاب است. دود کردن مریم گلی تنگی نفس را هم رفع میکند. برای دور کردن خشم و ترس و دفع انرژی منفی مریم گلی توصیه می شود.

 

 

رزماری یا اکلیل کوهی در فنگ شویی

این گیاه معطر که زنبورهای عسل را به سوی خود می کشاند قدرت پاکسازی دارد هر جا که کاشته شود انرژی منفی را کم میکند. بسیار مثبت تلقی میشود خوب است که این گیاه را در بالکن های منزلتان، که در ناحیه شرق و جنوب شرق هستند، بگذارید. جوشانده این گیاه بسیار مقوی، مفرح کبد، آسم، رفع بی خوابی، ضد خستگی، ضد اضطراب، تقویت حافظه است.

گل ارکیده و خواص آن در فنگ شویی

این گل زیبا توانایی بسیار بالایی برای جذب دی اکسید کربن دارد و میتواند شب ها اکسیژن آزاد کند. بنابراین به پالایش فضا کمک شایانی میکند. این گل زیبا در فنگ شویی بسیار ارزشمند تلقی میشود و شما میتوانید از آن در اتاق خوابتان هم استفاده کنید. برای افرادی که تنگی نفس و کمبود اکسیژن دارند استفاده از این گل زیبا در شرق خانه برای بهبود سریع بیماری مناسب است.

خواص درمانی بامبو

بامبو که در قاره آسیا رشد میکند، علاوه بر این که میتواند به جذب انرژی مثبت در منزل شما کمک شایانی کند، خواص درمانی هم دارد. از برگ بامبو برای درمان سوهاضمه، تقویت ماهیچه های معده، مشکلات گوارشی استفاده میشود. اگر شرایط مناسبی برای رشد بامبو وجود داشته باشد این گیاه میتواند تا ۱۰۰ متر رشد کند.  در ناحیه ثروت و سلامتی هم میتوانید این گیاه زیبا را بگذارید. برای افزایش ثروت در جنوب شرق به تعداد ۴ عدد خوب است. قرار دادن ۳عدد بامبو در ناحیه شرق باعث افزایش انرژی سلامتی در خانه میشود. به منظور افزایش سلامتی، در شرق، هر ماه یک عدد به بامبوهایتان اضافه کنید تا به تعداد ۲۱ بامبو برسید.

تعداد بامبو ها

بامبو گیاه بسیار زیبایی است و انرژی مثبتی هم در فضا ایجاد میکند که به هر تعداد میتوانید تهیه کنید و خودتان را درگیر عدد و ارقام نکنید. مهم انرژی این گیاه است نه تعداد آن. اگر هم میخواهید خیلی وسواس به خرج دهید از تعدادی که در این مقاله ذکر شده است استفاده کنید.

 

خواص درمانی بامبو

از گیاه بامبو برای درمان زخم ها استفاده می شود. زیرا گردش خون را افزایش میدهد. بامبو قدرت میکروب کشی قوی دارد و جوشانده برگ آن به کشتن انگل ها و کرم های روده کمک میکند. برای همین است که بودن آن در خانه در فنگ شویی توصیه شده است.
بامبو انرژی منفی را دور میکند. این گیاه زیبا ضد انقباض و تشنج است. باعث تسکین انقباضات روده و معده شده و در نتیجه اسهال را درمان میکند و به انقباضات لوله های تنفسی و نایژه ها کمک میکند. بنابراین درمان بیماری آسم و تنگی نفس است.

نکته : اگر مایلید از خواص درمانی برگ بامبو یا برگ دیگر گیاهان که در این مقاله در موردشان توضیح دادیم به عنوان جوشانده، دمنوش یا خوراکی استفاده کنید حتما و حتما زیر نظر پزشک مصرف شود. اما نگهداری این گیاهان در خانه به عنوان زینتی هیچ ایرادی ندارد.

امید است مقاله حاضر توانسته باشد شما را برای رسیدن به سلامتی بیشتر و زندگی سالم کمک کند.

استاد اعظم ابراهیمی

بانوی فنگشویی ایران