استقبال از بهار با فنگ شویی

چه زمانی سفره هفت سین را بچینیم؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
خورشیدگرفتگی ۱۱ تیر ۹۸ و تاثیر انرژی آن
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
spring

دوستان خوبم امسال با فنگ شویی برتر به استقبال بهار بروید

تحویل سال در نوروز ۱۳۹۹
ساعت ۷ و ۱۹ دقیقه و ۳۷ ثانیه بامداد، جمعه اول فروردین برابر با ۲۰ مارچ ۲۰۲۰ میلادی است.

خوان نوروزی و سفره هفت سین

ایرانیان باستان عقیده داشتند که در روزهای پایانی سال ارواح و درگذشتگان، از جایگاه آسمانی خود به زمین و خانه های خود بازمیگردند تا از حال ما باخبر شوند و یاری و مدد رسانند. به همین خاطر برای شادی روح درگذشتگان خود سفره ای رنگین با انواع خوراکی ها و متبرکات می گستراندند و معتقد بودند که شادی ارواح باعث رواج خیر و برکت در زندگی خواهد بود.
این رسم، توجیه همان انداختن سفره هفت سین بود که در هفت قاب رنگی نفیس یا هفت سینی زیبا و گرانبها چیده می شد که از چین می آمد و به آن سینی یا چینی میگفتند. خوان نوروزی هفت قاب یا هفت سینی نام داشت که به مرور ایام به اختصار هفت سین نام گرفت.

 

 

خوان نوروزی و سفره هفت سین در ایران باستان

اجداد و نیاکان ما با آمدن سال نو سفره ای پهن میکردند که کمی از سطح زمین بالاتر بود و به آن خوان نوروزی یا سفره نوروزی می گفتند. سپس سبزه نو دمیده از ۷ نوع حبوبات در هفت قاب سفالی سبز میکردند و به نیت سرسبزی و شادابی زندگی در سال جدید بر سر سفره قرار میدادند. شاخه های کوتاه بیدمشک، زیتون یا انار که تازه جوانه زده بود در خوان نوروزی قرار میگرفت. کتاب مقدس به نیت پیروی از راه درست و روشن در زندگی در بالای سفره بود. کوزه آب، که توسط دختران جوان با آب زلال چشمه پر می شد و بر سر سفره قرار می گرفت، که نماد روشنی و پاکدامنی دختران جوان بود.
مادر برای خوان نوروزی نان هایی به اندازه کف دست می پخت و به عنوان برکت روی خوان نوروزی قرار می داد. هر شب این نان ها که بر سر سفره متبرک شده بود میل می شدند و روز بعد نان تازه جایگزین آن میگردید که نماد جریان انرژی برای برکت نان بود.
شمعدان یا آتشدان نماد دور کردن اهریمن از خانه بود. شیر نماد روزی و سلامتی،
تخم مرغ نماد نطفه و باروری بود. آییه، سمنو، سنجد، سیر، سیب، سماق، انار، ماهی، سکه های زرین، نارنج، اسپند، نقل و شیرینی بعدها به سفره هفت سین اضافه شدند.

طرز صحیح چیدمان سفره هفت سین طبق قوانین فنگ شویی

اگر مایلید سفره هفت سین خود را در نوروز ۹۹ طبق قوانین فنگ شویی  بچینید میتوانید به این ترتیب عمل کنید: بهترین مکان برای انداختن سفره هفت سین در ناحیه غرب و شمالغرب خانه یا پذیرایی است. طبق چرخش ستاره ها و سیارات در نوروز ۹۹ این قسمت های خانه از انرژی مثبت برخوردارند. توصیه می شود سفره هفت سین خود را در این ناحیه پهن کنید که انرژی مثبت بیشتری در جریان است.

اگر سفره را در غرب می اندازید بهتر است سفره قرمز باشد. اگر سفره را در شمالغرب می اندازید رنگ سفره را زرد یا سفید انتخاب کنید. کتاب مقدس، که نماد راه روشن و راهنمای زندگی است، باید در بالای سفره در ناحیه شمال شرق گذاشته شود.

آب و آینه نماد روشنی، خلوص و پاکی است که در شمال و بالای سفره قرار میگیرد. در تنگ آب به جای ماهی های قرمز نوروزی که پس از چند روز میمیرند از نارنج که سنت دیرینه ما ایرانیان است استفاده کنید. نارنج در آب، نماد چرخش روزگار و گردش ۱۲ ماه به خوشی و نیکی هنگام تحویل سال است. یک عدد نارنج را به نیت کامروایی و خوشبختی در آب بیندازید و بر سفره قرار دهید تا دنیا به کامتان باشد.

سنجد نماد سنجیده حرف زدن و همانند سمنو نماد قدرت و طول عمر است هر دو را میتوانید به نیت طول عمر عزیزانتان در ناحیه شمال غرب بالای سفره قرار دهید. سیر نماد قناعت و سیر چشمی است که به نیت قناعت و سیر چشمی فرزندانمان در غرب قرار می گیرد.

شمع نماد روشنی و پاکی است. عنصر آتش تنها عنصری است که آلوده نمی شود در مرکز و وسط سفره شمع روشن کنید و شمعدان هایتان را قرار دهید تا نور و روشنی به همه زندگی شما سرازیر شود. شمع ها را همیشه روشن نگه دارید.

سبزه و سنبل، نماد خرمی و سرسبزی، نماد رویش مجدد و حیات دوباره است که در ناحیه شرق به نیت افزایش سرسبزی برای اعضای خانواده است.

سیب نماد مهرورزی و عشق و سلامتی است که در ناحیه جنوب غرب قرار میگیرد. سرکه نماد تسلیم و رضایت است میتوانید کنار سیب قرار دهید. سماق نماد مزه زندگی و صبوری است که در جنوب و پایین سفره است.
سکه نماد ثروت، روزی و برکت است که در ناحیه جنوب شرق سکه ها را روی قرصی از نان قرار دهید تا به پولتان برکت دهد.

تخم مرغ، نماد نطفه و باروری است که در ناحیه شمال و بالای سفره کنار آب و آینه به نیت رشد نطفه سالم قرار میگیرد، به خصوص برای زوج های جوان به نیت بچه دار شدن.

استاد اعظم ابراهیمی

بانوی فنگشویی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.