فنگ شویی و اصول کاربردی آن

اصول کاربردی برای فنگ شویی

فنگ شویی یکی از اصولی است که بر اساس روش ها و متدهای متفاوت به کاربر این امکان را می دهد که برای رفت و آمد بهتر انرژی در منزل از عواملی پیروی کند. از آنجایی که راه بسته شدن انرژی در منزل سبب می شود قدری فضای خانه دلگیر و تاریک جلوه کند بدون تردید با بهره گیری از اصول فنگ شویی می توان فضای دل باز و شادی را شاهد بود. از همین رو در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا اصولی که سبب می شود شما به یک دکوراسیون ایده ال و درعین حال بر اساس قوانین فنگ شویی و اصول کاربردی آن دست پیدا کنید را با شما به اشتراک بگذاریم اگر می خواهید از فنگ شویی و فوت و فن های آن آگاه شوید به شما توصیه می کنیم با ما همراه باشید.

فنگ شویی و راهرو ورودی به منزل

فنگ شویی را باید به صورت دقیق و تأثیر گذار مورد بررسی قرار داد و از اصول آن به درستی بهره گرفت تا بتوانید به نتیجه دلخواه به راحتی دست پیدا کنید. همان طور که می دانید نظم دادن و سر و سامان دادن به وسایل دکوری یکی از اصلی ترین اصول فنگ شویی محسوب می شود. از همین رو به شما توصیه می کنیم اگر نزدیک در ورودی منزل خود از پادری، رو فرشی، جاکفشی های قدیمی استفاده می کنید آن ها را حذف و از المان های دیگری برای این مهم استفاده کنید.

فنگ شویی یکی از اصولی است که بر اساس روش ها و متدهای متفاوت به کاربر این امکان را می دهد که برای رفت و آمد بهتر انرژی در منزل از عواملی پیروی کند.

در قدم اول برای بهره گیری از طراحی دکوراسیون بر اساس اصول فنگ شویی توصیه ما به شما بهره گرفتن از استند گل است که سبب می شود انرژی از بدو ورود به منزل به مهمان های شما منتقل شود. پس بهتر است گل های خود را بر روی استند گل قرار دهید و این مهم را با دورکردن گلدان های قدیمی و آوردن گل های تازه نظم بهتری ببخشید. از سوی دیگر اگر در راهرو از آینه و جاکفشی به صورت هم‌ زمان استفاده می کنید بهتر است آینه رو به سمت فضای داخلی منزل باشد زیرا با قرار دادن آینه رو به فضای بیرونی انرژی مثبتی که از فضای بیرون دریافت می شود به بیرون منعکس می گردد.

فنگ شویی در اتاق نشیمن

 حذف وسایل اضافه و بلا استفاده در اتاق نشیمن و رفع انباشتگی یکی از راه کارهای خوب فنگ شویی است که خود اصل سادگی را نیز به همراه دارد. از همین رو به شما توصیه می کنیم  که به وسایل اطراف مبلمان خود در ابتدا نظم  دهید. اگر به مطالعه کردن علاقه مند هستید و همیشه روی میز پذیرایی شما روزنامه و مجله قرار دارد این را به یاد داشته باشید که میز پذیرایی کتابخانه شخصی شما نیست بلکه برای پذیرایی از مهمان های شما است.

از همین رو توصیه می کنیم از شلف های دکوری که به عنوان جا روزنامه ای استفاده می شود کمک بگیرید و روزنامه هایی که مورد نیاز شما است به صورت روزمره روی آن قرار دهید و روزنامه های قدیمی را از اتاق خود خارج کنید.

در قدم بعدی بر اساس طراحی دکوراسیون مرتبط با فنگ شویی و اصول کاربردی آن توصیه می شود از باکس های دکوری در کنار مبلمان برای وسایل مورد نیاز، مثل کنترل پخش کننده های صوتی یا فیلم های مورد علاقه خود استفاده کنید. انباشته کردن وسایل در باکس های دکوری نیز ممنوع است. به جای گلدان های بلا استفاده به همراه گل های مصنوعی به شما توصیه می کنیم از گلدان های گل با گل های طبیعی استفاده کنید تا انرژی مثبتی که از نگاه کردن به گل برای شما فراهم می شود در فضای خانه نیز جاری گردد.

فنگ شویی در اتاق خواب

فنگ شویی را می توانید با گروه فنگ شویی برتر در اتاق خواب خود به شکل بسیار ساده ای دنبال کنید.

فنگ شویی را می توانید در اتاق خواب خود به شکل بسیار ساده ای دنبال کنید. برای این مهم در ابتدا به شما توصیه می کنیم وسایل اضافه کمد دیواری یا کمد البسه خود را خارج کنید. هر لباسی که دیگر به آن نیاز ندارید را از اتاق خارج کنید؛ زیرا اگر می خواستید لاغر شوید یا چاق شوید که از آن ها استفاده کنید تا به حال به این امر دست پیدا کرده بودید. پس نگه داشتن آن ها حتی امسال هم فایده ای ندارد.

پس با حذف البسه اضافه و خالی کردن کمد لباس های خود از لباس های بلا استفاده این مهم را فراهم سازید که کمد انباری شما به یک کمد تمیز تبدیل شود. مورد دیگر سرو سامان دادن به تخت و وسایل اضافه ای است که در اطراف اتاق خواب شما وجود دارد. نیازی نیست اگر اتاق خواب شما کوچک است حتماً از تمام پارامترهای یک سرویس خواب استفاده کنید.

این امر سبب می شود شما به راحتی مسیر مناسبی را برای رفت و آمد نداشته باشید و فضا برای عبور انرژی فراهم نباشد. شما می توانید از یک تخت خواب با رو تختی جدید و پرده های زیبا و رنگارنگ و شلف دیواری استفاده کنید. به شرطی که شلف دیواری بالای تخت تان نباشد. سپس درخواهید یافت که چقدر این فضا با فضای قبلی تفاوت پیدا کرده است. استفاده از گلدان های طبیعی برای اتاق خواب مانعی ندارد اما آن ها را پشت پنجره قرار ندهید که مانع از باز کردن درب یا پنجره اتاق خواب شما نشود.

فنگ شویی و کلام آخر

فنگ شویی از پنج عنصر الهام گرفت است که هر کدام نماد مخصوص به خود را دارد. شما اگر می خواهید از رفاه و آرامش بیشتری در فنگ شویی بهره بگیرید به شما توصیه می کنیم از عنصر چوب کمک بگیرید.

فنگ شویی از حضور پنج عنصر الهام گرفته است که هر کدام نماد مخصوصی دارد. اگر می خواهید از رفاه و آرامش بیشتری در فنگ شویی و اصول کاربردی آن بهره بگیرید به شما توصیه می کنیم از عنصر چوب کمک بگیرید. اگر به شادابی اهمیت بیشتری می دهید توصیه ما به شما بهره گرفتن از آب بیشتر در فضای داخلی منزل است. فنگ شویی با عنصر آب را می توانید با یک آب نمای زیبا یا یک آکواریوم برای خود فراهم سازید. عنصر آتش را می توانید با تم های رنگی، قرمز، نارنجی، صورتی و زرشکی برای خود ایجاد کنید.استفاده از رنگ  سبز نیاز شما را به گل های طبیعی تامین می کند. عناصر قدرتمند آهنی نیز به قدرت و عظمت بیشتر دکوراسیون شما کمک می کند. بدون تردید با در نظر گرفتن این پنج عنصر شما به راحتی می توانید چرخه انرژی فوق العاده ای را شاهد باشید. نظم دادن به وسایل و بهره گرفتن از ساده ترین ایده پردازی ها در هر بخش از فضای داخلی منزل شما را به اصل فنگ شویی نزدیک می کند. فنگ شویی از چیدمان تا ترکیب رنگ ها را در بر می‌گیرد.

امید است اطلاعات ارائه شده پیرامون دانش فنگشویی شما را یاری رسانده باشد.

استاد اعظم ابراهیمی

بانوی فنگشویی ایران